FMCA2232-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2232-36
EBEE Part #
8323455-FMCA2232-36-EB
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.1/9.5 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.1/9.5 Jack
2nd Connector4.1/9.5 Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
Style4.1/9.5 to 4.1/9.5
Cable Type0.250" Flexible Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 4.1/9.5 0.250" Flexible Cable 36.00" (914.40mm)