FMCA2147-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2147-36
EBEE Part #
8323379-FMCA2147-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleSMA to N-Type
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max10 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .141 36.00" (914.40mm)