FMCA2136-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2136-24
EBEE Part #
8322888-FMCA2136-24-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMA to N-Type
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max10 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .141 24.00" (609.60mm)