FMCA2135-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2135-12
EBEE Part #
8309980-FMCA2135-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleSMA to N-Type
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max11 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)