FMCA2134-18
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2134-18
EBEE Part #
8323680-FMCA2134-18-EB
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 18"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Jack
Length18.00" (457.20mm)
ColorBlack
StyleSMA to N-Type
Cable TypeHand Formable .047
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max10 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .047 18.00" (457.20mm)