FMCA2115-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2115-36
EBEE Part #
8318129-FMCA2115-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorSMA Jack
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max10 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 36.00" (914.40mm)