FMCA2113-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2113-12
EBEE Part #
8308530-FMCA2113-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Jack
Length12.00" (304.80mm)
Color-
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)