FMCA2109-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2109-36
EBEE Part #
8323303-FMCA2109-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorMMCX Plug
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleSMA to MMCX
Cable TypeHand Formable .047
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)