FMCA2103-18
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2103-18
EBEE Part #
8323920-FMCA2103-18-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMP 18"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorSMP Jack, Right Angle
Length18.00" (457.20mm)
Color-
StyleSMA to SMP
Cable TypeHand Formable .047
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Hand Formable .047 18.00" (457.20mm)