FMCA2092-48
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2092-48
EBEE Part #
8331128-FMCA2092-48-EB
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 4'
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector2.92mm Plug
2nd Connector2.92mm Plug
Length48.0" (1.2m) 4.0'
Color-
Style2.92mm to 2.92mm
Cable Type0.086" Semi-Rigid Cable
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max45 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 0.086" Semi-Rigid Cable 48.0" (1.2m) 4.0'