FMCA2017-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2017-12
EBEE Part #
8323250-FMCA2017-12-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO NEX 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorNEX10 Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleN-Type to NEX
Cable TypeSPO-250
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to NEX SPO-250 12.00" (304.80mm)