FMCA2012-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2012-24
EBEE Part #
8323825-FMCA2012-24-EB
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector7/16 Plug
2nd ConnectorN-Type Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
Style7/16 DIN to N-Type
Cable TypeSPO-250
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPO-250 24.00" (609.60mm)