FMCA2003-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2003-12
EBEE Part #
8325069-FMCA2003-12-EB
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.3/10 Jack
2nd Connector7/16 Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
Style4.3/10 to 7/16 DIN
Cable TypeSPO-250
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN SPO-250 12.00" (304.80mm)