FMCA2001-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2001-12
EBEE Part #
8326171-FMCA2001-12-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.3/10 Jack
2nd Connector4.3/10 Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
Style4.3/10 to 4.3/10
Cable TypeSPO-250
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 SPO-250 12.00" (304.80mm)