FMCA1887-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1887-36
EBEE Part #
8318921-FMCA1887-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Jack
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlue
StyleSMA to SMA
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz