FMCA1863-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1863-36
EBEE Part #
8323693-FMCA1863-36-EB
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector7/16 Plug
2nd ConnectorN-Type Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlue
Style7/16 DIN to N-Type
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz