FMCA1848-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1848-12
EBEE Part #
8327294-FMCA1848-12-EB
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.3/10 Plug
2nd Connector4.3/10 Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlue
Style4.3/10 to 4.3/10
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz