FMCA1835-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1835-12
EBEE Part #
8328892-FMCA1835-12-EB
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.3/10 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.1/9.5 Plug
2nd Connector4.3/10 Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlue
Style4.1/9.5 to 4.3/10
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz