FMCA1828-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1828-12
EBEE Part #
8335232-FMCA1828-12-EB
Description
COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector1.85mm Plug
2nd Connector1.85mm Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlue
Style1.85mm to 1.85mm
Cable TypeFM-106LL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max67 GHz