FMCA1815-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1815-24
EBEE Part #
8326513-FMCA1815-24-EB
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.1/9.5 Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
Style4.1/9.5 to SMA
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz