FMCA1815-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1815-12
EBEE Part #
8325110-FMCA1815-12-EB
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO SMA 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.1/9.5 Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlue
Style4.1/9.5 to SMA
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz