FMCA1808-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1808-36
EBEE Part #
8328239-FMCA1808-36-EB
Description
COAX CBL 4.3/10 TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.3/10 Plug
2nd ConnectorSMA Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlue
Style4.3/10 to SMA
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz