FMCA1602-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1602-24
EBEE Part #
8329894-FMCA1602-24-EB
Description
COAX CBL BMA TO N-TYPE 24"
PackagingBag
Part StatusObsolete
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBMA Jack
2nd ConnectorN-Type Plug
Length24.00" (609.60mm)
Color-
StyleBMA to N-Type
Cable Type0.086" Semi-Rigid Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max11 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BMA to N-Type 0.086" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)