FMCA1575-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1575-12
EBEE Part #
8329335-FMCA1575-12-EB
Description
COAX CBL BMA TO N-TYPE 12"
PackagingBag
Part StatusObsolete
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBMA Jack
2nd ConnectorN-Type Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleBMA to N-Type
Cable Type0.086" Semi-Rigid Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max11 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BMA to N-Type 0.086" Semi-Rigid Cable 12.00" (304.80mm)