FMCA1560-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1560-24
EBEE Part #
8330189-FMCA1560-24-EB
Description
COAX CBL BMA TO BMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBMA Jack
2nd ConnectorBMA Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleBMA to BMA
Cable Type0.086" Semi-Rigid Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA 0.086" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)