FMCA1345-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1345-24
EBEE Part #
11684281-FMCA1345-24-EB
Description
COAX CBL BNC TO FAKRA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorFakra Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleBNC to Fakra
Cable TypeRG-174
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to Fakra RG-174 24.00" (609.60mm)