FMCA1027-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA1027-12
EBEE Part #
8306554-FMCA1027-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO UMCX 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorUMCX Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorTan
StyleSMA to UMCX
Cable TypeRG-178
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to UMCX RG-178 12.00" (304.80mm)