FMC970-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC970-24
EBEE Part #
8336138-FMC970-24-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector1.85mm Jack
2nd Connector1.85mm Jack
Length24.00" (609.60mm)
Color-
Style1.85mm to 1.85mm
Cable TypeVNA
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max70 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 1.85mm to 1.85mm VNA 24.00" (609.60mm)