FMC660-48
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC660-48
EBEE Part #
8336115-FMC660-48-EB
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM 4'
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector2.4mm Jack
2nd Connector2.4mm Plug
Length48.0" (1.2m) 4.0'
Color-
Style2.4mm to 2.4mm
Cable TypeVNA
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max50 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.4mm VNA 48.0" (1.2m) 4.0'