FMC1919316-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC1919316-12
EBEE Part #
11684276-FMC1919316-12-EB
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorMMCX Plug, Right Angle
2nd ConnectorMMCX Plug, Right Angle
Length12.00" (304.80mm)
ColorTan
StyleMMCX to MMCX
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-316 12.00" (304.80mm)