FMC1826315-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC1826315-36
EBEE Part #
11684105-FMC1826315-36-EB
Description
COAX CBL SMB TO SMC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMB Plug
2nd ConnectorSMC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleSMB to SMC
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMC RG-316 36.00" (914.40mm)