FMC1616315-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC1616315-36
EBEE Part #
8309780-FMC1616315-36-EB
Description
COAX CBL SMB TO SMB 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMB Plug
2nd ConnectorSMB Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleSMB to SMB
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMB RG-316 36.00" (914.40mm)