FMC0913316-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0913316-36
EBEE Part #
8315331-FMC0913316-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorMMCX Plug
2nd ConnectorSMA Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleSMA to MMCX
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-316 36.00" (914.40mm)