FMC0809316-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0809316-36
EBEE Part #
8313874-FMC0809316-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO MCX 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorMCX Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleBNC to MCX
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MCX RG-316 36.00" (914.40mm)