FMC0809316-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0809316-24
EBEE Part #
8313676-FMC0809316-24-EB
Description
COAX CBL BNC TO MCX 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorMCX Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleBNC to MCX
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MCX RG-316 24.00" (609.60mm)