FMC0809315-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0809315-36
EBEE Part #
8315247-FMC0809315-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO MMCX 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorMMCX Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleBNC to MMCX
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MMCX RG-316 36.00" (914.40mm)