FMC0808315-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0808315-36
EBEE Part #
8314831-FMC0808315-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorBNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleBNC to BNC
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 36.00" (914.40mm)