FMC0808315-18
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0808315-18
EBEE Part #
8314022-FMC0808315-18-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 18"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorBNC Plug
Length18.00" (457.20mm)
ColorBlack
StyleBNC to BNC
Cable TypeRG-316
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 18.00" (457.20mm)