FMC0412058-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0412058-24
EBEE Part #
11684284-FMC0412058-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorSMA Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMA
Cable TypeRG-58
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-58 24.00" (609.60mm)