FMC0408058-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0408058-36
EBEE Part #
8308092-FMC0408058-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorBNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleBNC to SMA
Cable TypeRG-58
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-58 36.00" (914.40mm)