FMC0407316-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0407316-36
EBEE Part #
8309029-FMC0407316-36-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMA TO MCX 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorMCX Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleSMA to MCX
Cable TypeRG-316
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MCX RG-316 36.00" (914.40mm)