FMC0303058-23
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0303058-23
EBEE Part #
8308947-FMC0303058-23-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL TNC TO TNC 23"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorTNC Plug
2nd ConnectorTNC Plug
Length23.00" (584.20mm)
ColorBlack
StyleTNC to TNC
Cable TypeRG-58
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-58 23.00" (584.20mm)