FMC0248085-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0248085-24
EBEE Part #
8329900-FMC0248085-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO MINI SMP 24"
PackagingBag
Part StatusObsolete
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorMini SMP Jack, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
StyleSMA to Mini SMP
Cable TypeHand Formable .047
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Mini SMP Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)