FMC0246315-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0246315-24
EBEE Part #
8318136-FMC0246315-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO TNC 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorTNC Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleSMA to TNC
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1.6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-316 24.00" (609.60mm)