FMC0233085-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0233085-24
EBEE Part #
8322331-FMC0233085-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMP 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMP Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
StyleSMA to SMP
Cable TypeHand Formable .047
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)