FMC0218316-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0218316-24
EBEE Part #
8307976-FMC0218316-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMC 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMC Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleSMA to SMC
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMC RG-316 24.00" (609.60mm)