FMC0218315-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0218315-12
EBEE Part #
8309294-FMC0218315-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMC 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMC Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorTan
StyleSMA to SMC
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMC RG-316 12.00" (304.80mm)