FMC0216315LF-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0216315LF-24
EBEE Part #
11684374-FMC0216315LF-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMB 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMB Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleSMA to SMB
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB RG-316 24.00" (609.60mm)