FMC0213085-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0213085-36
EBEE Part #
8314024-FMC0213085-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlue
StyleSMA to SMA
Cable TypeHS086
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA HS086 36.00" (914.40mm)