FMC0211316-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC0211316-12
EBEE Part #
8314432-FMC0211316-12-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleSMA to N-Type
Cable TypeRG-316
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-316 12.00" (304.80mm)